Hiszpanie zniesmaczeni Polakami na MŚ 2022. "Jak oni tu się dostali?"

"Polska gra na najważniejszych turniejach i niewiadomą pozostaje, jak się na nie dostaje" - tak grę Polaków w pierwszej połowie meczu z Meksykiem ocenił hiszpański dziennikarz, Sergio Valentin. Ostatecznie skończyło się 0:0, ale negatywnych głosów na temat gry Polaków nie brakuje.

Reprezentacja Polski grała na siedmiu wielkich turniejach w XXI wieku i tylko na jednym - Euro w 2016 roku - wyszła z grupy. Pozostałych sześć przebiegało z reguły w klasycznym schemacie - mecz otwarcia, o wszystko i honor. - Polska powinna być traktowana jako jeden z największych nieudaczników w międzynarodowym futbolu XXI wieku - mówił w rozmowie ze Sport.pl serbski dziennikarz Vladimir Novaković, jeden z jurorów Złotej Piłki, w tekście Łukasza Godlewskiego.

"Mecze Polaków, jak poniedziałkowe wyjście na miasto". Hiszpańscy dziennikarze wprost o grze kadry Michniewicza

Pierwsza połowa meczu Polaków z Meksykanami może być śmiało rozpatrywana, jako najgorszy mecz podczas tegorocznego mundialu w Katarze. Zauważyli to dziennikarze z zagranicy, którzy w bezwzględnych słowach ocenili grę Biało-Czerwonych i pokusili się nawet na malownicze porównania.

"Polska gra na wszystkich najważniejszych turniejach i niewiadomą pozostaje, jak się na nie dostaje. Reprezentacja, która gra w super nudny sposób. Nie raz, czy dwa. Zawsze" - napisał dziennikarz hiszpańskiego esRadio, Sergio Valentin.

"Mecze Polski są jak poniedziałkowe wyjście na miasto. Masz na to ochotę, wszystko wygląda obiecująco, ale po dziesięciu minutach chcesz wrócić do domu i położyć się w łóżku" - stwierdził w żartobliwy sposób Albert Blaya Sensat, dziennikarz portalu Relevo.

"Polska, jak ich narodowe pierogi, wyglądają na pierwszy rzut oka smacznie, ale potem są absolutnie bez smaku" - napisał Cetin Cem Yilmaz, turecki dziennikarz Talk Sport.

Potwierdzenie słabej gry Polaków można szukać także w liczba. W pierwszej połowie kadra Michniewicza nie oddała celnego strzału i miała zaledwie trzy kontakty z piłką w polu karny. W drugiej części spotkania Polacy zagrali nieco lepiej, Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. O nim można więcej przeczytać w TYM MIEJSCU>>>