Czy można zrobić kupę w lesie? Nadleśnictwo przygotowało instrukcję krok po kroku

Jak zrobić kupę w lesie? Temat z pewnością dla wielu osób może wydawać się krępujący, ale wbrew pozorom jest bardzo ważny. Właśnie dlatego na terenie Nadleśnictwa Łupawa stanęły tablice o humorystycznym wydźwięku, które mają zachęcić osoby odwiedzające lasy, do utrzymania w nich porządku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Pewnie wiele osób niejednokrotnie dopadła "pilna potrzeba" podczas spaceru w lesie. Co wówczas zrobić? Dla niektórych temat brzmi śmiesznie, innych zawstydza. Warto jednak wiedzieć, jak zachować w takiej sytuacji. Właśnie dlatego nadleśnictwa decydują się coraz częściej na stawianie tablic informujących, jak zrobić kupę w lesie prawidłowo

Instrukcja robienia kupy w lesie. Jak zrobić to prawidłowo? 

O ile na początku szlaków turystycznych np. w górach często możemy spotkać się z toaletami czy toi toiami, to w środku lasu na próżno szukać miejsca, w którym moglibyśmy załatwić potrzeby fizjologiczne. Wiele osób zastanawia się zatem, czy wypada wypróżniać się na łonie natury. Jak przekonują nadleśniczy, jak najbardziej. Trzeba jednak przy tym pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dlatego właśnie w lasach zaczęły pojawiać się takie tablice informacyjne. 

Tablica informacyjna w Nadleśnictwie ŁupawaTablica informacyjna w Nadleśnictwie Łupawa screen z grupy 'Grzybiarze' facebook.com

Czy można zrobić kupę w lesie? Dla niektórych to temat do żartów, ale warto edukować społeczeństwo 

- Każdy lubi narzekać, że jest bałagan. Razem z odrobiną humoru możemy sprawić, że lasy będą czystsze - podkreśla nadleśniczy Mieczysław Miloch. Wyjaśnia przy okazji, dlaczego osoby spacerujące po lesie powinny stosować się do powyższych instrukcji. - Jeśli poprzednik załatwi sprawę tak, jak powinien, to kolejna osoba nie spotka się z resztkami odchodów. Żuki, które funkcjonują w lesie sprawę rozłożą w ciągu tygodnia. 

Podobną instrukcję na facebookowym profilu rok temu przygotowało Nadleśnictwo Spychowo z pomocą przedszkolaków. 

Materiał powstał spontanicznie — w telefonie, podczas zajęć w terenie, po tym jak jedno dziecko miało kłopot z ww. tematem. Zrobiliśmy więc praktyczne zajęcia i postanowiliśmy podzielić się wiedzą ze wszystkimi!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.