Sukces Huberta Hurkacza! Polak wygrał w finale turnieju w Halle z liderem światowego rankingu Daniłem Miedwiediewem 6:1, 6:4.

To piąty turniej wygrany przez Polaka w karierze. To także jego pierwszy triumf na trawiastej nawierzchni.

Mecz bardzo dobrze zaczął się dla Polaka. Hurkacz wygrał swój serwis, a potem dwukrotnie przełamywał swojego przeciwnika utrzymując swoje podanie i na tablicy wyników zrobiło się 5:0. Następnie pierwszego gema wygrał Miedwiediew, ale przy swoim podaniu Hurkacz przypieczętował zwycięstwo w I secie.

Drugi set zaczął się podobnie. Na początku Hurkacz ponownie przełamał przeciwnika. Później obaj tenisiści wygrywali swoje podania i było 5:4 dla Polaka. W ostatnim gemie Hurkacz utrzymał swoje podanie i wygrał cały mecz.

25-letni wrocławianin po raz pierwszy dotarł tak daleko na trawie. Wcześniej triumfował w 2019 roku na twardej nawierzchni w Winston-Salem, a w poprzednim sezonie na "betonie" w Delray Beach i Miami oraz w hali w Metz.

Dobry występ w Halle Hurkacza zaowocuje u niego powrotem na 10. miejsce w poniedziałkowym notowaniu.

Był to piąty mecz Hurkacza z Rosjaninem. Polak wygrał z nim po raz trzeci.