Polka pobiła rekord świata. Co za wynik!

To niesamowity wynik. Patrycja Bereznowska w Pabianicach pobiła rekord świata w ultramaratonie. Polska zawodniczka pokonała barierę 400 kilometrów w biegu 48-godzinnym.

Arkadiusz Dudziak
Patrycja Bereznowska Facebook / pg/Patrycja-Bereznowska / Na zdjęciu: Patrycja Bereznowska
W Pabianicach zostały zorganizowane zawody UltraPark Weekend w ultramaratonie. Bohaterką została Patrycja Bereznowska, która startowała w biegu 48-godzinnym.

47-latce udało się osiągnąć cel - pobić 12-letni rekord świata. Wprawdzie Bereznowska już raz w swojej karierze przekroczyła barierę 400 kilometrów. Jednakże jej 401 km z Grecji z 2018 roku nigdy nie zostało oficjalnie uznane.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Polska biegaczka po raz kolejny przekroczyła barierę 400 kilometrów. W Pabianicach uzyskała aż 403 kilometry i 320 metrów. Do tego skończyła bieg minimalnie przed czasem, bowiem na trasie była przez 47 h 53 min i 1 s. Średnio jeden kilometr pokonywała w 7 minut i 8 sekund.

Tym samym pobiła oficjalny rekord świata, należący dotychczas do Japonki Inagaki Sumie, która przebiegła 397 kilometrów i 103 metry. Jej rekord świata utrzymał się przez prawie 12 lat.

Wynik Bereznowskiej budzi uznanie w całym świecie ultramaratonu. - Gratulacje dla Patrycji i jej ekipy - napisał profil USA Ultrarunning.

Nowe życie Joanny Fiodorow. "Znów jest frajda"