Popularne sporty
Wszystkie sporty
Pokaż wszystko

Iga Świątek - Ons Jabeur: wynik na żywo i relacja live - finał turnieju WTA w Rzymie

Emil Riisberg

15/05/2022, 10:46 GMT+2

Iga Świątek pokonała 6:2, 6:2 Ons Jabeur w finale turnieju WTA w Rzymie. Polska tenisistka wygrała piąty tytuł z rzędu i odniosła 28. kolejne zwycięstwo. Tak relacjonowaliśmy mecz w Eurosport.pl.

Dzięki za uwagę i do następnego!
Iga Świątek - Ons Jabeur 6:2, 6:2!
28. wygrana Polki z rzędu! To jest NIE-BY-WA-ŁE!
KONIEC!!! IGA ŚWIĄTEK OBRONIŁA TYTUŁ W RZYMIE!
PIŁKA MECZOWA DLA IGI! 40/30 dla Polki przy podaniu Jabeur!
JEST! JAZDA! Najtrudniejszy gem w tym meczu! 5:2 dla Polki!
NIESAMOWITE! Wyczekała Świątek pod siatką i zagrała idealnego stop woleja! Jabeur nawet nie ruszyła do piłki! Co to się zrobił za mecz!
Podwójny błąd serwisowy Polki. Przewaga Jabeur.
TRAFIŁA!!! Po prostej w samą linię! Świątek od 0/40 do równowagi! Gramy dalej!
Kolejna efektowna akcja! Tym razem na korzyść Polki! Jeszcze jesteśmy w gemie serwisowym Świątek! 30/40.
Broni się Świątek. 15/40.
Fenomenalna wymiana! Górą Tunezyjka! Jabeur prowadzi 40/0. Czyżby drugie przełamanie z rzędu?
Niebezpiecznie rozpędza się Jabeur. Przy podaniu Polki prowadzi już 30/0.
Wykorzystała swoje podanie Tunezyjka i szybko wygrała gema serwisowego. 4:2 dla Świątek.
Przełamała Polkę Jabeur. Pierwsza taka sytuacja w tym meczu i pierwszy gem dla Tunezyjki w drugim secie. 4:1 na prowadzeniu Świątek.
Broni się Polka. 30/40.
Piłka po zagraniu Igi poleciała w aut i nagle, zupełnie niespodziewanie, zrobiło się 15/40 przy podaniu Polki.
Sędzia ruszyła ze stołka, by sprawdzić czy po zagraniu Jabeur był aut i... BYŁ! A to oznacza przełamanie i prowadzenie Świątek już 4:0!
Kiks Jabeur przy serwisie, podwójny błąd serwisowy i dwie piłki na przełamanie dla Świątek.
PIĘKNIE! Niesamowite rzeczy robi na korcie Świątek! Cudowne zagranie spod siatki.
I mamy już 3:0 w secie drugim! Coraz więcej błędów popełnia Jabeur, a Świątek z zimną krwią to wykorzystuje.
Po Jabeur widać jakby pierwsze oznaki zniechęcenia.
PRZEŁAMANIE! 2:0 dla Świątek w drugim secie!
Niesamowite kąty łapie Świątek! Piłka na przełamanie dla Polki.
Było 30/0 dla Polki przy podaniu Jabeur, jest już po 30.
O rany! Co za return Świątek! Jabeur bez odpowiedzi.
Poszła pod siatkę Jabeur i... to się nie opłaciło! Zagrała znów w aut. Gem dla Polki, która obejmuje prowadzenie w drugim secie 1:0.
Kolejny aut Jabeur. Przewaga Igi.
Na nasze szczęście Jabeur zaryzykowała i zagrała w aut. Równowaga.
Pierwsza piłka na przełamanie dla Tunezyjki. Trzeba uważać!
Zaskoczyła teraz Polkę Jabeur. Przelobowała naszą zawodniczkę. Iga źle obliczyła tor lotu piłki. Równowaga.
I jesteśmy już w drugiej partii. Zaczyna serwisem Świątek.
SET DLA POLKI! Zabiegała rywalkę! Znakomita gra Świątek!
NIEBYWAŁE! Jak ona to zagrała?! Z tak niskiej piłki, spod samej siatki zaatakowała tak, że Jabeur padła na kort próbując rozpaczliwie odebrać! Przewaga Polki.
Słaby drugi serwis Jabeur, ale nie wykorzystała tego Polka i posłała piłkę w aut. Równowaga.
Siatka po stronie Jabeur i... piłka setowa dla Igi!
Trafiona Jabeur! Przeprosiła Tunezyjkę Świątek. 5:2 dla Polki!
Piękna zagranie Igi! Brawo bije sam Zbigniew Boniek. Przewaga Polki.
Niestety, Polka wyrzuciła piłkę na aut. Równowaga.
Ufff! Sam narożnik! 30/30!
Wymierzyła teraz Świątek idealnie! 15/30
Oho! 0/30 przy podaniu Świątek. Trzeba gonić!
Gem dla Jabeur. As na zakończenie. 4:2 dla Świątek, serwis Polki.
Nie daje za wygraną Iga i Tunezyjka prowadzi w tym gemie już tylko 40/30.
No, no, no. Uruchomiła serwis Jabeur i prowadzi 40/0.
4:1 dla Igi. Postawiła niewielki opór w tym gemie Jabeur, ale i tak do 30 wygrała Polka. Wygląda to na razie na pełną kontrolę tenisistki z Raszyna.
Gem dla Jabeur. Wygrzebała się z trudnej sytuacji Tunezyjka. 3:1 w pierwszym secie dla Świątek, serwuje Polka.
Wybroniła się piękną kontrą Tunezyjka. Nie była w stanie odpowiedzieć Iga.
Podwójny błąd serwisowy Jabeur. Przewaga Świątek.
Jeszcze nie tym razem, może za chwilę. Na razie nie trafiła Polka w kort i jest równowaga.
Jabeur posyła piłkę w aut i Iga ma drugą szansę na przełamanie!
11 minut gry za nami i Iga prowadzi 3:0! Tunezyjka na razie nie jest w stanie nawiązać równej walki.
As serwisowy Polki daje jej prowadzenie w trzecim gemie 30/0!
PRZEŁAMANIE! Szybko poszło! 2:0 w pierwszym secie dla Świątek!
Piłka na przełamanie dla Świątek!
Jabeur zagrywa w siatkę i mamy równowagę.
Znakomity lob Polki! Świetny przegląd sytuacji Igi.
Pierwszy as serwisowy tego meczu. 30/15 dla Jabeur.
Serwis przechodzi na stronę Tunezyjki. Zobaczymy, co dziś przygotowała.
Pierwszy gem dla Polki! Wygrana do 15.
Na razie bez fajerwerków, spokojny początek. 30/15 dla Igi.
Serwisem mecz rozpoczyna Świątek.
Rozgrzewka zakończona, zaraz zaczynamy!
Przypomnijmy, że Iga broni tu tytułu. Przed rokiem w decydującym meczu zmiotła z kortu Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0. Teraz możemy się spodziewać zdecydowanie trudniejszej przeprawy.
Obie zawodniczki wychodzą na kort. Wkrótce rozpocznie się finał!
Pojawiła się też Iga.
Przenosimy się powoli na kort w Rzymie. Ons Jabeur już rozgrzewa się w korytarzu.
W półfinale turnieju w Rzymie Świątek nie dała najmniejszych szans Arynie Sabalence. Wygrała z Białorusinką gładko w dwóch setach 6:2, 6:1.
Ostatni raz obie tenisistki zmierzyły się w II rundzie turnieju w Cincinnati w sierpniu 2021 roku. 6:3, 6:3 wygrała wtedy Jabeur.
Na razie bilans pojedynków z Tunezyjką jest dla Igi niekorzystny. Polka raz wygrała i dwa razy musała znać wyższość rywalki.
24, 25, 26, 27... Licznik bije! Czy Iga Świątek wygra dziś po raz 28 z rzędu? Jeśli tak się stanie, będzie to również oznaczać skuteczną obronę tytułu turnieju WTA w Rzymie. Rywalką Polki będzie Ons Jabeur.
Iga Świątek - Ons Jabeur: 6:2, 6:2
Autor: red / Źródło: eurosport.pl