Piąty finał turnieju z rzędu! Iga Świątek nie dała szans Arynie Sabalence

1 min. czytania
14.05.2022 12:25
Zareaguj Reakcja

Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę i zanotowała 27. zwycięstwo z rzędu. Polka, która przez całe spotkanie była wyraźnie lepsza od tenisistki z Białorusi czeka teraz na rywalkę, z którą zmierzy się w finale turnieju w Rzymie.

Świątek - Sabalenka NA ŻYWO
  • Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:1 w półfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie
  • Polka po raz piąty z rzędu dotarła do finału turnieju WTA
  • Świątek zanotowała 27. zwycięstwo z rzędu. Od 2000 roku dłuższe serie miały tylko trzy tenisistki

Pierwszy set meczu Igi Świątek z Aryną Sabalenką przebiegł dość szybko - trwała pół godziny - ale rozpoczęła się nieoczekiwanie. W pierwszych trzech gemach żadna z zawodniczek nie potrafiła zwyciężyć przy własnym podaniu i Polka prowadziła po nich 2:1. Później, przy stanie 3:2, inicjatywę przejęła już Świątek, która zaczęła grać bardziej agresywnie. Do tego Sabalenka zaczęła popełniać niewymuszone błędy.

Polka kolejny raz przełamała rywalkę, doprowadzając do wyniku 5:2, a następnie, nie pozostawiając złudzeń Białorusince, wykorzystała własny serwis, by rozstrzygnąć seta na własną korzyść. Drugi set także zaczął się od przełamania na korzyść Igi, a po trzech gemach Polka dokonała tego znowu. Do końca seta Sabalenka była w stanie urwać naszej tenisistce tylko jeden punkt i po ponad godzinnym meczu pożegnała się z turniejem.

Iga czeka teraz na rywalkę w finale, którą będzie Ons Jabeur albo Daria Kasatkina. Spotkanie odbędzie się o godz. 13.