Tomasz Adamek
Władimir Kliczko
Witalij Kliczko

Boks: Gala w Las Vegas [RELACJA NA ŻYWO]

Zapraszamy na relację "na żywo" z gali w Las Vegas. Kto okaże się lepszy w starciu Robert Helenius - Adam Kownacki? Zapraszamy do śledzenia relacji "na żywo". Początek w niedzielę, 10 października, około godziny 1:45.

7 października 2021, 12:43
Adam Kownacki - Robert Helenius
Adam Kownacki - Robert Helenius (Foto: SOPA Images / Getty Images)
< Powrót
Zakończona
Getty Images
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

{{heat}}
{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}}
{{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}}
{{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}}
{{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}
{{message}}

Witamy w relacji!

Przed nami wielkie grzmoty w Las Vegas! Czekają nas naprawdę interesujące walki, a wisienką na torcie będzie pojedynek Fury - Wilder

Te walki dla Was zrelacjonujemy:

• Tereszkin - Anderson
  • Kownacki - Helenius
  • Sanchez - Ajagba
  • Fury - Wilder

Głównym wydarzeniem będzie starcie o mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Furym a Wilderem. Obaj pięściarze spotkali się już w ringu dwukrotnie. W pierwszym pojedynku sędziowie punktowi ogłosili remis, a w drugim królował Tyson Fury. Brytyjczyk pokonał Amerykanina przez techniczny nokaut w 7. rundzie, odbierając mu mistrzowski pas

Kownacki chce natomiast odkupić winy. Polak w marcu poprzedniego roku sensacyjnie uległ Robertowi Heleniusowi. Porażka zamknęła przed "Babyfacem" wiele dróg. Teraz pięściarz ma na sobie jeszcze większą presję, bowiem gdy przegra, nie będzie dla niego miejsca w topie czołowych światowych bokserów

Fury i Wilder wnieśli na wagę więcej, niż w poprzedniej walce

Relację z gali w Las Vegas

rozpoczniemy około 2:00

Rywal Kownackiego podgrzewał przed walką atmosferę. - Zobaczycie najlepszego Heleniusa w historii - zapowiadał 37-letni pięściarz

Warto obejrzeć przed walką Fury - Wilder

Walka z udziałem Kownackiego rozpocznie się około 4:00, natomiast na pojedynek Fury - Wilder poczekamy do około 5:00-6:00

To ważna walka dla Kownackiego. Polak musi wygrać, by nadal mieć możliwość dołączenia do czołówki

Pierwszą walką, jaką zrelacjonujemy, będzie pojedynek Tereszkina z Andersonem. Poczekamy na niego do około 3:00

- Mam przeczucie, że Wilder jest mocno zmotywowany i naładowany energią, że będzie chciał rywalowi urwać głowę - przekonuje właśnie Mariusz Wach na antenie TVP Sport, który uważa, że właśnie Wilder dzisiaj okaże się lepszy

- Kownacki wie, po co wchodzi do tego ringu. To dla niego być albo nie być. Mnóstwo promotorów będzie obserwowało tę walkę. Uważam, że Adaś wygra - zakończył Wach

Fury będzie miał wsparcie m.in. od Ibrahimovicia

Na dzisiejszej dużej gali w Las Vegas wystąpi Kownacki, lecz póki co trudno o optymizm, jeśli chodzi o wielkie walki Polaków. TUTAJ przeczytacie dlaczego tak właśnie jest

Skupiony Kownacki jest już w szatni
Tak Helenius wypowiadał się przed pierwszą walką

Faworytem w walce wieczoru jest Fury. Wilder jednak zapowiada, że zamierza tym razem być zdecydowanie lepszy

Jest już 3:00, a my cały czas czekamy na walkę Tereszkina z Andersonem. Później w ringu pojawią się Kownacki i Helenius, następnie Sanchez oraz Ajagba, a później wielka dwójka - Fury i Wilder

Za kilkanaście minut powinna rozpocząć się karta główna

Dzisiejsze starcia zapowiadają się naprawdę ciekawie

Za kilka minut dojdzie do walki Tereszkin - Anderson. Przypominamy, że zaraz po tym starciu w ringu pojawi się Kownacki

Tereszkin już wygląda znacznie gorzej kondycyjnie

Koniec! Sędzia przerwał walkę po tym, jak Rosjanin praktycznie przestał się bronić

Anderson był znacznie lepszy i zasłużenie zwyciężył. Spodziewaliśmy się jednak, że jego rywal pokaże zdecydowanie więcej w ringu

Początek karty głównej wyglądał nieźle. Liczymy na to, że kolejne walki będą jednak jeszcze lepsze

Za kilkanaście minut dojdzie do walki Kownacki - Helenius!

1 runda

Fin wygląda na razie na zdecydowanie bardziej wyluzowanego. Polak z kolei jest trochę spięty

1 runda

Dobra seria ciosów Kownackiego. Rywal jednak szybko mu odpowiedział

1 runda

Teraz Helenius zdecydowanie przejął inicjatywę i posłał na głowę przeciwnika sporo mocnych ciosów

4 runda

Opuchlizna pod lewym okiem Kownackiego jest coraz większa. To skutki przede wszystkim pierwszej rundy

Seria mocnych ciosów Heleniusa. Polak myśli tylko o przetrwaniu tej rundy

Koniec piątej rundy. Kownacki ją przetrwał, ale jego dalsza sytuacja nie wygląda optymistycznie

6 runda

Zaczynamy szóstą rundę

6 runda

Polak aktualnie myśli głównie o defensywie

6 runda

Kownacki może wygrać tę walkę tylko przez nokaut. A z każdą kolejną rundą ma na to coraz mniejsze szanse

6 runda

Koniec walki! Kownacki został zdyskwalifikowany przez sędziego ringowego!

Powodem jest trzeci cios Polaka poniżej pasa...

Helenius drugi raz z rzędu wygrał zatem z Kownackim

Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Wiedzieliśmy o tym, że Helenius nie będzie łatwym przeciwnikiem, jednak oczekiwaliśmy więcej od naszego reprezentanta

2 runda

To pojedynek dwóch niepokonanych pięściarzy. Żaden z nich nie chce stracić tego miana, dlatego ostrożnie rozpoczęli

Ajagba pozostaje jednak niewzruszony i szuka nokautującego ciosu

Koniec trzeciej rundy. Na razie jest zdecydowanie mniej ciosów niż w dwóch poprzednich pojedynkach, a znacznie więcej strategii

6 runda

Pojawia się irytacja w obozie Nigeryjczyka, który musi boksować bardziej agresywnie, by wygrać to starcie

7 runda

Ajagba jest liczony po mocnym ciosie Sancheza!

8 runda

Ajagba zaczął bardziej ryzykować. Zdaje sobie sprawę z tego, że aktualnie przegrywa na punkty

10 runda

Ajagba musi postawić wszystko na jedną kartę, bo na punkty prawdopodobnie przegrywa

10 runda

Ale to Sanchez ponownie trafia

Koniec walki! Sędziowie zadecydują o tym, kto wygrał

Wydaje nam się jednak, że jednogłośną decyzją powinien zwyciężyć Sanchez

Jednogłośną decyzją sędziów wygrał właśnie Sanchez!

A tu jeszcze wieści w sprawie Kownackiego

Przed nami już tylko walka wieczoru: Fury vs Wilder! Poczekamy na nią jednak około 20 minut

Kownacki już skomentował swoją walkę...

Główne wydarzenie tej gali to starcie o mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Furym a Wilderem. Obaj pięściarze spotkali się już w ringu dwukrotnie. W pierwszym pojedynku sędziowie punktowi ogłosili remis, a w drugim królował Fury. Brytyjczyk pokonał Amerykanina przez techniczny nokaut w 7. rundzie

Trwa oczekiwanie na wielkie starcie

Czas na hymny Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych

Publiczność już się niecierpliwi. Wszyscy pragną już zobaczyć walkę wieczoru

Cały czas czekamy, aż bokserzy pojawią się w ringu

Arena wygląda naprawdę efektownie

Michael Benson właśnie poinformował, że bokserzy jeszcze nie pojawili się w ringu, bo Wilder ma... problem z rękawicami

3 runda

Fury dostał ostrzeżenie do sędziego, by tak często nie stosował klinczu i nie przerywał walki

3 runda

Mocny cios Wildera na głowę rywala

3 runda

Amerykanin ma coraz większą przewagę

3 runda

Ale Fury nagle popisał się potężnym ciosem i posłał przeciwnika na deski!

Koniec trzeciej rundy. Wilder świetnie zaczął, ale teraz jest zamroczony

4 runda

4 runda

Świetny lewy sierpowy Brytyjczyka

4 runda

Wilder nadal odczuwa skutki uderzenia z trzeciej rundy. Fury natomiast szuka nokautującego ciosu

4 runda

Teraz na deskach jest Fury! Wilder popisał się potężnym prawym

4 runda

I drugi nokdaun, Fury jednak zdołał się podnieść!

Koniec czwartej rundy. Wydawało się, że Wilder osłabł, jednak potężnie zranił swojego rywala

Brytyjczyk ponownie trafił w okolice ucha rywala

Koniec piątej rundy. Co za bomby idą z obu stron, co to jest za pojedynek! Ta walka stoi na znakomitym poziomie

Aktualnie to Wilder jest nieznacznie lepszy

Koniec szóstej rundy. Połowa walki już za nami - o ile oczywiście nie dojdzie niedługo do nokautu, który jest bardzo prawdopodobny

7 runda

7 runda

Fury popisał się teraz mocnym prawym sierpowym

7 runda

Teraz to Brytyjczyk częściej atakuje

7 runda

Fury z kolejnymi dwoma mocnymi ciosami, Wilder jest już bardzo zmęczony!

Koniec siódmej rundy. W niej lepszy był Fury, ale sama walka jest bardzo wyrównana

Amerykanin nagle odpowiedział silnym prawym

Koniec dziewiątej rundy. Wilder jest wykończony, ale co jakiś czas zadaje bardzo mocne ciosy, które odczuwa jego rywal

10 min

Zaczynamy już dziesiątą rundę

10 min

Fury stara się kontrolować tę walkę, ale nie może lekceważyć ciosów przeciwnika

10 min

Nokdaun! Wilder znowu jest na deskach

10 min

Ale Amerykanin nadal kontynuuje walkę! Wydawało się, że tym razem już niczego nie zdziała

Seria mocnych prawych Wildera na koniec rundy, Fury kończy dziesiątą rundę oszołomiony!

11 min

Przed nami jedenastka runda

11 min

Nokaut! Fury powalił Wildera, a sędzia już przerwał pojedynek

To była naprawdę znakomita walka. Finalnie ponownie lepszy okazał się Fury, ale Wilder pokazał wielki charakter

Gala w Las Vegas tym samym dobiegła końca. Walka wieczoru była niesamowita. Poprzednie starcia były dobre, choć żałujemy, że Kownacki przegrał z Heleniusem

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje!