Na Niemców trener Vital Heynen posłał szóstkę, która walczyła we wtorek z Kanadą, czyli przyjmujących Wilfredo Leona i Michała Kubiaka, atakującego Bartosza Kurka, środkowych Piotra Nowakowskiego i Jakuba Kochanowskiego oraz rozgrywającego Fabiana Drzyzgę. Libero Paweł Zatorski gra obecnie bez przerwy.

Niemcy od pierwszego seta pokazali, że są zmobilizowani, mocna zagrywka i niezłe przyjęcie serwisów dały im dość wyrównany mecz, choć polski atak w końcu przeważał. Podobnie wyglądał set numer dwa: najpierw remis, zacięta walka, a w finale kilka punktów przewagi dzięki zagrywce Kubiaka i paru udanym kontratakom. Wilfredo Leon atakował nieźle, ale notę obniżały mu nieudane zagrywki.

Mecz skończył się po trzech setach, nawet jeśli Niemcy starali się do końca utrudniać życie siatkarzom Heynena. Spotkanie trochę się zaogniło po uwagach włoskiego trenera rywali Andrei Gianiego, może dobrze, gdyż odrobinę pobudzeni Polacy zagrali w tym secie najlepiej.

Przed ostatnią serią eliminacyjną zaplanowaną na poniedziałek, wtorek i środę, realne szanse awansu do półfinałów ma jeszcze 5-6 drużyn. Polacy twardo bronią drugiego miejsca, zagrają jeszcze z Argentyną, Iranem i Francją.

Pozostałe mecze 12. kolejki: Argentyna – Serbia 3:0; Bułgaria – Rosja 0:3; Japonia – Kanada 0:3; Australia – Brazylia 0:3; Iran – Słowenia 1:3; Holandia – USA 2:3; Francja – Włochy 2:3.