Hotele zamknięte? Nie dla pracowników TVP i innych stacji. Bo "Sylwester z Dwójką" i skoki

Rozporządzenie opublikowane w niedzielę 27 grudnia wyklucza pracowników stacji telewizyjnych z zakazu nocowania w hotelach. Oznacza to, że zarówno zatrudnieni w TVP jak i stacjach prywatnych napotkają mniejsze problemy podczas obsługi ważnych imprez zaplanowanych do 17 stycznia - wtedy bowiem restrykcje mają zostać zniesione.

Od 28 grudnia hotele pozostają zamknięte dla większości gości. Rządowe rozporządzenie dopuszcza jednak obsługę klientów z bardzo wąskiego grona - chodzi o kilkanaście specjalności zawodowych.

Pracownicy telewizji wyjęci spod obostrzeń. Mogą nocować w hotelach

Oprócz osób wykonujących zawód medyczny, przedstawicieli służb czy kierowców z usług hotelarzy będzie mogła korzystać jeszcze jedna grupa - pracownicy stacji telewizyjnych i radiowych. Restrykcje nie dotyczą bowiem "osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust.1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców".

To może ułatwić obsługę ważnych imprez takich jak impreza sylwestrowa organizowana przez TVP czy zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, relacjonowane przez Eurosport - zauważają Wirtualne Media

"Sylwester Marzeń z Dwójką" z noclegiem pod Ostródą?

Koncert sylwestrowy TVP ma się odbyć w Ostródzie. Wystąpią m.in. Zenek Martyniuk, Golec uOrkiestra, Cleo oraz Zakopower. Według wcześniejszych doniesień rolę publiczności w amfiteatrze mają odgrywać tancerze.

Możliwe więc, że kształt rozporządzenia opublikowanego w niedzielę sprawi, iż osoby zaangażowane w całe przedsięwzięcie nie będą zmuszone do nocowania w należącym do telewizji publicznej ośrodku wypoczynkowym w Sarnówku, który jest oddalony od Ostródy o kilkadziesiąt kilometrów.

Wcześniej dziennikarze Press.pl przewidywali, że nocleg w ośrodku TVP może być sposobem na rozwiązanie kwestii noclegu dla pracowników stacji.

Kto może zameldować się w hotelu? Jest rozporządzenie

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym w niedzielę, od 28 grudnia do 17 stycznia ograniczona jest działalność hoteli. Usługi mogą świadczyć np. hotele robotnicze i hotele dla pracowników sezonowych, a także dla: osób wykonujących zawód medyczny, pilotów i załogi samolotów, kierowców wykonujących transport drogowy, pacjentów i ich opiekunów czekających na uzyskanie świadczenia zdrowotnego czy funkcjonariuszy służb państwowych m.in. policji, ABW, SOP, straży pożarnej. W hotelach mogę być zakwaterowani też sportowcy, trenerzy i dyplomaci. Osoby te jednak będą musiały potwierdzić, że korzystają z noclegu służbowo (legitymacja służbowa, dokument potwierdzający działalność leczniczą). Pracownicy zdalni muszą mieć dokument wystawiony przez pracodawcę. 

Czytaj też: Czterodniowy tydzień pracy coraz bliżej. "To nieuniknione, choć Polska nie jest jeszcze gotowa"

Ograniczona została też działalność galerii handlowych. W takich obiektach, których powierzchnia przekracza 2000 metrów kwadratowych, będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego. W centrach handlowych otwarte mogą być tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, sklepy budowlane, sklepy meblowe, sklepy z akcesoriami samochodowymi, sklepy z usługami telekomunikacyjnymi.

Zobacz wideo Sylwester jednak bez godziny policyjnej. Morawiecki "apeluje" o nieprzemieszczanie się
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.