Tęcza pojawi się na bolidach w F1. "Rozwiązanie największych problemów naszego sportu i świata'

Symbol tęczy pojawi się na bolidach Formuły 1. Ma to być gest wdzięczności wobec służby zdrowia, która walczy z pandemią, oraz gest wspierający mniejszości.
Formuła 1 musi powrócić z dodatkowym celem i determinacją, aby rozwiązać problemy, przed którymi stajemy jako środowisko sportu, ale i jako społeczeństwo. Te kwestie są istotne dla nas w długoterminowej przyszłości. Mają także wpływ na społeczeństwo. W listopadzie wprowadziliśmy naszą strategię zrównoważonego rozwoju, aby do 2030 r. Formuła 1 była wolna od emisji dwutlenku węgla, aby poprawić F1, ale i wspierać społeczeństwo. Ostatnie wydarzenia potwierdziły rolę tych problemów i potrzebę nowych działań, aby świat szedł w dobrym kierunku, aby mieć pozytywny wpływ na rzeczywistość. W ostatnich miesiącach cały świat zjednoczył się w walce z COVID-19 i wydobyło to, co najlepsze w ludzkiej naturze.(...) Jako członek globalnej rodziny sportów motorowych uznajemy, że powinniśmy walczyć z wszelkimi formami dyskryminacji, dlatego ogłaszamy nową kampanię #WeRaceAsOne. Mamy na celu rozwiązanie największych problemów dotyczących naszego sportu i świata

- czytamy w oficjalnym komunikacie F1.

Zobacz wideo To będzie kompletnie inny sezon F1

Podczas GP Austrii bolidy mają mieć na sobie symbol tęczy, który ma być wyrazem podziękowań dla służby zdrowia, któa dzielnie walczy z pandemią, ale zarazem wsparciem dla mniejszości. Tęcza jest uznawana również za symbol LGBT+.

Kiedy wraca sezon F1?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała rywalizację kierowców w Formule 1. Odwołano lub przełożono 10 z 22 wyścigów: w Australii, Bahrajnie, Wietnamie, Chinach, Holandii, Hiszpanii, Monako, Azerbejdżanie, Kanadzie i Francji. 5 lipca na torze w Spielbergu zainaugurowany zostanie sezon 2020. Celem jest, by rozegrać 15-18 wyścigów. Latem głównie w Europie, a w następnych miesiącach na innych kontynentach. Ostatnie zawody sezonu odbyłyby się w grudniu w Abu Zabi.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.