Wałęsa odkrył sposób na wywołanie bólu dupska u mirków. Zobacz jak...

Djkudlaty
Djkudlaty


A o to jego sposób:

Wszystko co otrzymałem , otrzymuję i będę otrzymywał tak prywatnie , jak i służbowo jest i pozostanie bezpowrotnie własnością Jasnej Góry .Wiele moich przedmiotów znajdujących się w innych miejscach należy bezdyskusyjnie dopisać do własności Jasnej Góry .

Poniżej jest spis około 1/3 darów przekazanych Narodowi .

Nagroda Nobla została złożona w części praktycznej na Jasnej Górze ; pieniądze w szpitalu Stoczniowym inne nagrody rozdysponowane na cele społeczne część udokumentowana część nie udokumentowana porządkujemy i ten temat .

Krajowa Komisja Wykonawcza Solidarność
80-856 Gdańsk,1990-12 14
O ś w i a d c z e n i e
W dniu 12-12-19:90 r. Prezydent - Elekt Lech Wałęsa przekazał obowiązki Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność na ręce V-ce Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Stefanowa Jurczaka i Lech Kaczyńskiego..W związku z faktem że dotychczasowy Przewodniczący KK NSZZ Solidarność nie pobierał należnego mu wynagrodzenia i nie ciążą na Nim żadne zobowiązania majątkowe wobec Solidarności
stwierdzono że nie istnieją konieczności jakichkolwiek rozliczeń .

Podpisali:

Prezydent –Elekt
Lech Wałęsa

V-ce Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Stefan Jurczak V-ce Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Lech Kaczyński

W S T Ę P
Jasna Góra - miejsce spotkania pielgrzymów z Matką Bożą - stawała się i staje nieustannie skarbnicą polskości. Jak powiedział 18 maja 1984 roku na Monte Cassino Prymas Polski Józef Kardynał Glemp - na Jasnej Górze „Polak najlepiej wypowie siebie, najlepiej potrafi otworzyć swoją duszę ... zdobywać te my-śli, które są potrzebne naszej mądrości narodowej”2. Przed obraz Bogarodzicy przybywały od wieków rzesze Polaków - królowie, hetmanowie, generałowie, parla-mentarzyści, twórcy kultury, a także „szary człowiek”, aby oddać Jej cześć, wyznać tajemnicę, błagać o pomoc i złożyć wota. W narodowej świadomości ojcowie Paulini są nie tylko strażnikami i opiekunami łaskami słynącego Obrazu, ale i skarbów kultury, zbiorów sztuki wotywnej. Zebrane zabytki i wota świadczą zarówno o ich twórcach, mistrzach, jak i ofiarodawcach. Są świadectwem związku Sanktuarium Jasnogórskiego w ….Częstochowie z pielgrzymami świata, a nade wszystko z Polakami oraz z ich narodowym dziedzictwem. O zebranych dobrach kultury można mówić w wielu aspektach, między innymi patriotycznym, dynastycznym, rodowym, religijnym, wychowawczym, dydaktycznym, naukowo-badawczym. Pielgrzymi i turyści nabywają wiedzę nie tylko o ponad 600-letniej historii Jasno-górskiego Sanktuarium, ale i o osobach, które składały wota i motywacjach, które im przyświecały oraz o ich życiu. Ojciec dr Józef Płatek, były Generał Zakonu pi-sał: „motywem i pobudką złożenia tych darów - pamiątek Jasnogórskiej Królowej Polski - są religijne przeżycia ludzi, którzy w dowód doznanej opieki Maryi chcie-li te najcenniejsze pamiątki swoje ... a zarazem narodowe przekazać na to święte miejsce”3.
Najnowszą historię zbiorów jasnogórskich dopisują kolejne karty.
W stolicy Polski Warszawie - w Belwederze w dniu 6 września 1991 roku oraz w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 sierpnia 1995 roku - Ojcowie Paulini w osobach Generała Zakonu Paulinów Ojca Jana Nalaskowskiego, Przeora Jasnej Góry Ojca Szczepana Kośnika, Definitora Generalnego Ojca Ireneusza Pompy, Kuratora Jasnogórskich Zbiorów Sztuki Wotywnej Ojca Jana Golonki oraz redaktora „Jasnej Góry” Ojca Zachariasza Jabłońskiego, przyjęli od Prezydenta III Rze-czypospolitej wotum dla Matki Bożej Królowej Polski.
W zbiorach Jasnej Góry znalazło się 847 wotów: odznaczeń, medali, znaków, insygniów i innych osobistych pamiątek Prezydenta Lecha Wałęsy. Otrzymał je On jako przywódca „Solidarności”, jako Noblista, jako postać szeroko w świecie znana i ceniona.
Związki Lecha Wałęsy z Jasną Górą są długie i częste. Jego pielgrzymowanie do Matki Bożej ma wymiar osobisty - ale też narodowy; ukazuje Polakom gdzie szukać wiary, nadziei i siły. W czasie uroczystości związanych z wręczeniem Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo w grudniu 1983 roku Danuta Wałęsa powiedziała dziennikarzom, że „wiara jest naszą ostoją, daje nam siłę duchową i nadzieję”4. Po powrocie żony i syna z Norwegii 12 grudnia 1983 roku Lech Wałęsa przyjechał z rodziną do Jasnogórskiej Matki, aby u Jej stóp złożyć to ważne odznaczenie - dyplom oraz złoty medal Nagrody Nobla. W swej książce „Droga nadziei” pisze, że droga z Warszawy przez Częstochowę do Gdańska dała kształt litery „V” - symbolu zwycięstwa.
O szczególnym związku robotnika, przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, Prezydenta Rzeczypospolitej z Jasną Górą świadczy dar, jaki otrzymał On od paulina, brata Juliana Cieślińskiego - długopis z portretem Jana Pawła II, którym 31 sierpnia 1980 roku Lech Wałęsa podpisał „Porozumienie Gdańskie”. Swoje zawierzenie Matce Bożej Częstochowskiej Prezydent okazuje publicznie poprzez widoczne dla wszystkich noszenie Jej wizerunku „na sercu”. Tu, na Jasnej Górze Lech Wałęsa jako Przewodniczący NSZZ „Solidarność” ogłosił w październiku 1980 roku swój „Akt Oddania Matce Bożej”, tu dziesięć lat później - w grudniu 1990 roku - złożył jako Prezydent-Elekt uroczystą przysięgę.
Lech Wałęsa realizuje swoją prezydencką posługę w wyjątkowy sposób - nie licząc się ze zdrowiem i czasem oraz nie przywiązując wagi do material-nych korzyści, czego najlepszym chyba dowodem jest oddanie na Jasną Górę jako wotum zespołu ma związek z religią, polityką, psychologią - oddziałuje na wszystkich tych, którzy je oglądają. O modelu takiego oddziaływania pisze Juliusz A. Chrościcki w książce „Sztuka i polityka”, że ma ono kierunek „nadawca - odbiorca - kontekst - przekaz - środek przekazu - kod”. Ten schemat ma w odniesieniu do Lecha Wałęsy następującą wykładnię: Prezydent Rzeczypospolitej - Po-lacy, wierni, turyści - miejsce kultu - wota: dzieła sztuki medalierskiej, rzemieślniczej, drukarskiej, które odczytywać należy w wymiarze religijnym, patriotycznym, politycznym, wychowawczym. Według takiego kodu trzeba odbierać wartość tego wotum.